RK - CHAIN RK428SB 118C - RKM428118
17,98incl. VAT
17,98incl. VAT

17,98incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 118 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 20 kN (4500 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 150 cc , 125 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Tensile Strength Metric | 20 kN |
| Tensile Strength Imperial | 4500 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 125 cc |
| Number of Links | 118 |
| Chain Size | 428 |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | M428 |
| SIZE | 428 |
| Model | Standard Series |
| Weight | 0,84 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 150 cc |
