RK - CHAIN RK520 118C - RKM520118
29,92incl. VAT
29,92incl. VAT

29,92incl. VAT
| Brand | RK |
|---|---|
| LINKS | 118 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 30,2 kN (6800 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| Research Value | Level 2 |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Tensile Strength Imperial | 6800 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 250 cc |
| Number of Links | 118 |
| Chain Size | 520 |
|---|---|
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver |
| Product Name | Drive Chain |
| CHAIN TYPE | M520 |
| SIZE | 520 |
| Model | RKM Series |
| Weight | 1,49 kg/100 Links |
| COLOR | Silver |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 250 cc |
