RK - CHAIN RK520 130C - RKM520130
33,-incl. VAT
33,-incl. VAT

33,-incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 130 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 30,2 kN (6800 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC STREET | 250 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Tensile Strength Imperial | 6800 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 250 cc |
| Number of Links | 130 |
| Chain Size | 520 |
| COLOR | Natural |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Steel |
| CHAIN TYPE | M520 |
| SIZE | 520 |
| Model | Standard Series |
| Weight | 1,49 kg/100 Links |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 250 cc |
