RK - CHAIN RK520EXW 120C - RK520EXW120
104,07incl. VAT
104,07incl. VAT

104,07incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 120 |
| SEAL TYPE | XW-Ring |
| TENSILE STRENGTH | 34,3 kN (7700 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC OFFROAD | 750 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Tensile Strength Metric | 34.3 kN |
| Tensile Strength Imperial | 7700 lb |
| Number of Links | 120 |
| Chain Size | 520 |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| CHAIN TYPE | 520 EXW |
| SIZE | 520 |
| Model | EXW Series |
| Weight | 1,52 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 750 cc |
