RK - CHAIN RK520H 78C - 12210327
22,87incl. VAT
22,87incl. VAT

22,87incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 78 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 34,3 kN (7701 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 250 cc , 400 cc |
| Research Value | Finalized |
| Tensile Strength Metric | 34.3 kN |
| Tensile Strength Imperial | 7701 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 250 cc |
| Number of Links | 78 |
| Chain Size | 520 |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | 520 H |
| SIZE | 520 |
| Weight | 1,59 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 400 cc |
