RK - CHAIN RK530H 100C - 12210144
30,17incl. VAT
30,17incl. VAT

30,17incl. VAT
| Brand | RK |
|---|---|
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 34,3 kN (7700 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC STREET | 500 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Tensile Strength Metric | 34.3 kN |
| Tensile Strength Imperial | 7700 lb |
| LINKS | 100 |
| Number of Links | 100 |
| Chain Size | 530 |
|---|---|
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | 530 H |
| SIZE | 530 |
| Weight | 1,89 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 500 cc |
