RK - CONLINK RK520MXU GG R - 12250145
5,13incl. VAT
5,13incl. VAT

5,13incl. VAT
| Type | Rivet |
|---|---|
| LINKS | 1 |
| SEAL TYPE | UW-Ring |
| TENSILE STRENGTH | 40 kN (8999 lb) |
| Master Link Connector Type | Rivet |
| MAX ENGINE CC OFFROAD | 500 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Tensile Strength Metric | 40 kN |
| Number of Links | 1 |
| COLOR | Gold |
| Weight | 1,41 kg/100 Links |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Gold |
| Product Name | Connecting Link |
| Material | Steel |
| CHAIN TYPE | 520 MXU |
| SIZE | 520 |
| Model | MXU Series |
| Tensile Strength Imperial | 8999 lb |
