SBS - BRAKE PAD CARBON RACE - 17212249
66,31incl. VAT
66,31incl. VAT

66,31incl. VAT
| Type | Organic Base |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.9 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Length Imperial | 2-15/16" |
| Length Metric | 74.5 mm |
| Width Imperial | 2-3/16" |
| Width Metric | 55.2 mm |
| Thickness | 7,9 mm (5/16") |
| Width | 55,2 mm (2-3/16") |
|---|---|
| Length | 74,5 mm (2-15/16") |
| Mounting Position | Front |
| Material | Carbon |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set of 2 |
| Style | Track |
| Brand | SBS |
| Thickness Imperial | 5/16" |
