SBS - BRAKE PAD SINT OFF RACE - 17213311
44,29incl. VAT
44,29incl. VAT

44,29incl. VAT
| Type | Sintered Metal |
|---|---|
| Thickness Metric | 6,5 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Level 2 |
| Length Imperial | 2-7/16" |
| Length Metric | 61.8 mm |
| Width Imperial | 1-1/4" |
| Width Metric | 31.6 mm |
| Thickness | 6,5 mm (1/4") |
| Width | 31,6 mm (1-1⁄4") |
|---|---|
| Length | 61,8 mm (2-7/16") |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Material | Sintered Metal |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set |
| Style | Off-Road |
| Brand | SBS |
| Thickness Imperial | 1/4" |
