SBS - BRAKE PAD SINT/CAR OFF - 17213274
31,34incl. VAT
31,34incl. VAT

31,34incl. VAT
| Type | Carbon |
|---|---|
| Thickness Metric | 8.7 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Level 2 |
| Length Imperial | 2-7/16" |
| Length Metric | 62 mm |
| Width Imperial | 1-39/64" |
| Width Metric | 40.7 mm |
| Thickness | 8,7 mm (11/32") |
| Width | 40,7 mm (1-39/64") |
|---|---|
| Length | 62 mm (2-7/16") |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Material | Sintered Metal , Carbon |
| Product Name | Brake Pad |
| Units | Set |
| Style | Off-Road |
| Brand | SBS |
| Thickness Imperial | 11/32" |
