SKF - SEAL KT FORK UPGR HD MAR 45 MM - 04070891
37,38incl. VAT
37,38incl. VAT

37,38incl. VAT
| Type | Fork Seal |
|---|---|
| Thickness Metric | 11.00 mm |
| Research Value | Level 2 |
| Outside Diameter Imperial | 2.28" |
| Inside Diameter Imperial | 1.77" |
| Inside Diameter Metric | 45.00 mm |
| Outside Diameter Metric | 58.00 mm |
| Thickness | 11,00 mm (0,43") |
|---|---|
| Outside Diameter | 58,00 mm (2,28") |
| Inside Diameter | 45,00 mm (1,77") |
| Material | Rubber |
| Product Name | Fork Seal |
| Units | Kit |
| Brand | SKF |
| Thickness Imperial | 0.43" |
