SKF - SEAL KT FORK UPGR SHO 39 MM - 04070879
37,38incl. VAT
37,38incl. VAT

37,38incl. VAT
| Type | Fork Seal |
|---|---|
| Thickness Metric | 11.00 mm |
| Research Value | Level 2 |
| Outside Diameter Imperial | 2.05" |
| Inside Diameter Imperial | 1.54" |
| Inside Diameter Metric | 39.00 mm |
| Outside Diameter Metric | 52.00 mm |
| Thickness | 11,00 mm (0,43") |
| Outside Diameter | 52,00 mm (2,05") |
|---|---|
| Inside Diameter | 39,00 mm (1,54") |
| Model | For Showa Forks |
| Material | Rubber |
| Product Name | Fork Seal |
| Units | Kit |
| Brand | SKF |
| Thickness Imperial | 0.43" |
