SKF - SEAL KT FORK UPGR YAM 41 MM - 04070864
37,38incl. VAT
37,38incl. VAT

37,38incl. VAT
| Type | Fork Seal |
|---|---|
| Thickness Metric | 7.50 mm |
| Research Value | Level 2 |
| Outside Diameter Imperial | 2.09" |
| Inside Diameter Imperial | 1.61" |
| Inside Diameter Metric | 41.00 mm |
| Outside Diameter Metric | 53.10 mm |
| Thickness | 7,50 mm (0,30") |
| Outside Diameter | 53,10 mm (2,09") |
|---|---|
| Inside Diameter | 41,00 mm (1,61") |
| Model | For Standard Forks |
| Material | Rubber |
| Product Name | Fork Seal |
| Units | Kit |
| Brand | SKF |
| Thickness Imperial | 0.30" |
