WISECO - PISTON KIT ATC/TRX350 - 09030323
261,14incl. VAT
261,14incl. VAT

261,14incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 82.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 81.95 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 81,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 10.25:1 |
| Compression Ratio | 10,25:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 68,00 mm |
| Displacement | 350.4 cc |
| Bore Size | 82,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 68.00 mm |
