WISECO - PISTON KIT BAYOU 300 - 09030331
261,95incl. VAT
261,95incl. VAT

261,95incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 76.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 75.95 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 75,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 8.6:1 |
| Compression Ratio | 8,6:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 64,00 mm |
| Displacement | 290 cc |
| Bore Size | 76,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 64.00 mm |
