WISECO - PISTON KIT CR/TRX250 - 09030332
283,39incl. VAT
283,39incl. VAT

283,39incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 66.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 65.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 65,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 72,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | Standard |
| Displacement | 246 cc |
| Bore Size | 66,00 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 72.00 mm |
