WISECO - PISTON KIT CR/TRX250 - 09030341
283,39incl. VAT
283,39incl. VAT

283,39incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 67.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 66.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 66,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 72,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Displacement | 246 cc |
| Bore Size | 67,00 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 72.00 mm |
