WISECO - PISTON KIT GRIZZLY 600 - 09030314
311,93incl. VAT
311,93incl. VAT

311,93incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 95.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 94.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 94,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 8.5:1 |
| Compression Ratio | 8,5:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 84,00 mm |
| Displacement | 598 cc |
| Bore Size | 95,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 84.00 mm |
