WISECO - PISTON KIT HON TRX300EX - 09030334
253,95incl. VAT
253,95incl. VAT

253,95incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 74.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 73.95 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 73,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 11.0:1 |
| Compression Ratio | 11,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 65,50 mm |
| Displacement | 282 cc |
| Bore Size | 74,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 65.50 mm |
