WISECO - PISTON KIT KAW BAYOU - 09030355
261,95incl. VAT
261,95incl. VAT

261,95incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 67.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 67.45 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 67,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 9.3:1 |
| Compression Ratio | 9,3:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 61,00 mm |
| Displacement | 215 cc |
| Bore Size | 67,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 61.00 mm |
