WISECO - PISTON KIT KAW500 60.5MM - 09030421
562,43incl. VAT
562,43incl. VAT

562,43incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 60.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 60.42 mm |
| Riding Style | Street |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 60,42 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Engine Type | 2-Stroke |
|---|---|
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy , Forged |
| Stroke Length | 59,70 mm |
| Bore - Oversize | Standard |
| Bore Size | 60,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 59.70 mm |
