WISECO - PISTON KIT LT/KFX 80 - 09030369
183,59incl. VAT
183,59incl. VAT

183,59incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 50.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 50.42 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 50,42 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +0.50 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 42,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +0,50 mm |
| Displacement | 82 cc |
| Bore Size | 50,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 42.00 mm |
