WISECO - PISTON KIT LT/KFX80 - 09030336
196,67incl. VAT
196,67incl. VAT

196,67incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 52.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 51.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 51,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +2.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 42,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +2,00 mm |
| Displacement | 82 cc |
| Bore Size | 52,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 42.00 mm |
