WISECO - PISTON KIT POL 250 T/BOSS - 09030351
234,15incl. VAT
234,15incl. VAT

234,15incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 74.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 73.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 73,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +2.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 60,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +2,00 mm |
| Displacement | 244 cc |
| Bore Size | 74,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 60.00 mm |
