WISECO - PISTON KIT POL ATV 400 - 09030372
261,17incl. VAT
261,17incl. VAT

261,17incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 84.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 83.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 83,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 70,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Displacement | 400 cc |
| Bore Size | 84,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 70.00 mm |
