WISECO - PISTON KIT SUZ/KAW LT80 - 09030343
183,59incl. VAT
183,59incl. VAT

183,59incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 50.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 49.92 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 49,92 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 42,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | Standard |
| Displacement | 82 cc |
| Bore Size | 50,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 42.00 mm |
