WISECO - PISTON KIT TRX 300 - 09030329
264,42incl. VAT
264,42incl. VAT

264,42incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 74.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 74.45 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 74,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 10.25:1 |
| Compression Ratio | 10,25:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 65,50 mm |
| Displacement | 282 cc |
| Bore Size | 74,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 65.50 mm |
