WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030173
196,78incl. VAT
196,78incl. VAT

196,78incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore - Oversize Metric | +0.50 mm |
| Compression Ratio Imperial | 9.7:1 |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Piston Diameter | 47,97 mm |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Piston Diameter Metric | 47.97 mm |
| Bore Size Metric | 48.00 mm |
| Compression Ratio | 9,7:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Brand | WISECO |
| Units | Kit |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Model | Forged Series |
| Bore Size | 48,00 mm |
| Displacement | 79.7 cc |
| Bore - Oversize | +0,50 mm |
| Stroke Length | 45,00 mm |
| Stroke Length Metric | 45.00 mm |
