WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030208
284,08incl. VAT
284,08incl. VAT

284,08incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 67.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 67.46 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 67,46 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.10 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 72,00 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +1,10 mm |
| Displacement | 249 cc |
| Bore Size | 67,50 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 72.00 mm |
