WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030217
268,26incl. VAT
268,26incl. VAT

268,26incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 56.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 55.95 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 55,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +2.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 54,50 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +2,00 mm |
| Displacement | 125 cc |
| Bore Size | 56,00 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 54.50 mm |
