WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030235
220,62incl. VAT
220,62incl. VAT

220,62incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Compression Ratio Imperial | 10.0:1 |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Piston Diameter | 66,45 mm |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Piston Diameter Metric | 66.45 mm |
| Bore Size Metric | 66.50 mm |
| Compression Ratio | 10,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Brand | WISECO |
| Units | Kit |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Model | Forged Series |
| Bore Size | 66,50 mm |
| Displacement | 192 cc |
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Stroke Length | 57,80 mm |
| Stroke Length Metric | 57.80 mm |
