WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030269
164,22incl. VAT
164,22incl. VAT

164,22incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 41.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 40.96 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 40,96 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 39,20 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Displacement | 49 cc |
| Bore Size | 41,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston with Gaskets Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 39.20 mm |
