WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030294
236,87incl. VAT
236,87incl. VAT

236,87incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 52.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 51.95 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Level 2 |
| Piston Diameter | 51,95 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Bore - Oversize Metric | +4.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 46,80 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | +4,00 mm |
| Displacement | 99.4 cc |
| Bore Size | 52,00 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Piston with Gaskets Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 46.80 mm |
