WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030304
182,71incl. VAT
182,71incl. VAT

182,71incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 44.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 44.45 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 44,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
| Stroke Length | 41,60 mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | Standard |
| Displacement | 64 cc |
| Bore Size | 44,50 mm |
| Model | Pro-Lite |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 41.60 mm |
