WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030474
380,32incl. VAT
380,32incl. VAT

380,32incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 95.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 94.94 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 94,94 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Compression Ratio Imperial | 12.0:1 |
| Compression Ratio | 12,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 62,00 mm |
| Displacement | 439 cc |
| Bore Size | 95,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 62.00 mm |
