WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030483
351,38incl. VAT
351,38incl. VAT

351,38incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 87.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 86.95 mm |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 86,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 10.0:1 |
| Compression Ratio | 10,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 70,00 mm |
| Displacement | 397 cc |
| Bore Size | 87,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 70.00 mm |
