WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030488
376,94incl. VAT
376,94incl. VAT

376,94incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 95.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 95.50 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 95,50 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Compression Ratio Imperial | 11.7:1 |
| Compression Ratio | 11,7:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 62,80 mm |
| Displacement | 450 cc |
| Bore Size | 95,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 62.80 mm |
