WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030505
253,95incl. VAT
253,95incl. VAT

253,95incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 75.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 74.95 mm |
| Riding Style | ATV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 74,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Compression Ratio Imperial | 12.0:1 |
| Compression Ratio | 12,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 57,30 mm |
| Displacement | 246 cc |
| Bore Size | 75,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 57.30 mm |
