WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030558
375,77incl. VAT
375,77incl. VAT

375,77incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 77.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 76.95 mm |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 76,95 mm |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Compression Ratio Imperial | 13.5:1 |
| Compression Ratio | 13,5:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 53,60 mm |
| Displacement | 250 cc |
| Bore Size | 77,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 53.60 mm |
