WISECO - PISTON KIT W/GASKETS - 09030575
348,17incl. VAT
348,17incl. VAT

348,17incl. VAT
| Type | Top End |
|---|---|
| Bore Size Metric | 96.00 mm |
| Piston Diameter Metric | Standard |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | Standard |
| Skirt Coating | ArmorGlide® |
| Compression Ratio Imperial | 12.0:1 |
| Compression Ratio | 12,0:1 |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Piston Material | 2618 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 62,10 mm |
| Displacement | 449 cc |
| Bore Size | 96,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Units | Kit |
| Brand | WISECO |
| Stroke Length Metric | 62.10 mm |
