WISECO - WISECO PISTON HON 1MM - 338M07100
209,73incl. VAT
209,73incl. VAT

209,73incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 71.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 70.95 mm |
| Riding Style | Off-Road , UTV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 70,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 64,40 mm |
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Displacement | 248 cc |
| Bore Size | 71,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 64.40 mm |
