WISECO - WISECO PISTON HON .50MM - 338M07050
209,73incl. VAT
209,73incl. VAT

209,73incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 70.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 70.45 mm |
| Riding Style | Off-Road , UTV |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 70,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +0.50 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 64,40 mm |
| Bore - Oversize | +0,50 mm |
| Displacement | 248 cc |
| Bore Size | 70,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 64.40 mm |
