WISECO - WISECO PISTON HUSQ 1.50MM - 137M07100
235,64incl. VAT
235,64incl. VAT

235,64incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 71.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 70.95 mm |
| Riding Style | Off-Road , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 70,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.50 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 64,50 mm |
| Bore - Oversize | +1,50 mm |
| Displacement | 244.70 cc |
| Bore Size | 71,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 64.50 mm |
