WISECO - WISECO PISTON KAW STD. - 369M04950
144,99incl. VAT
144,99incl. VAT

144,99incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 49.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 49.45 mm |
| Riding Style | Off-Road , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 49,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 51,80 mm |
| Bore - Oversize | Standard |
| Displacement | 99 cc |
| Bore Size | 49,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 51.80 mm |
