WISECO - WISECO PISTON YAM 1.0MM - 222M04800
134,61incl. VAT
134,61incl. VAT

134,61incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 48.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 47.95 mm |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport , Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 47,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +1.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 42,00 mm |
| Bore - Oversize | +1,00 mm |
| Displacement | 72 cc |
| Bore Size | 48,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 42.00 mm |
