WISECO - WISECO PISTON YAM 2.0MM - 234M07200
235,64incl. VAT
235,64incl. VAT

235,64incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 72.00 mm |
| Piston Diameter Metric | 71.95 mm |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport , Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 71,95 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +2.00 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 64,00 mm |
| Bore - Oversize | +2,00 mm |
| Displacement | 246 cc |
| Bore Size | 72,00 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 64.00 mm |
