WISECO - WISECO PISTON YAM .50MM - 232M08550
226,10incl. VAT
226,10incl. VAT

226,10incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 85.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 85.42 mm |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport , Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 85,42 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +0.50 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 70,00 mm |
| Bore - Oversize | +0,50 mm |
| Displacement | 397 cc |
| Bore Size | 85,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 70.00 mm |
