WISECO - WISECO PISTON YAM .50MM - 374M06650
165,73incl. VAT
165,73incl. VAT

165,73incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Bore Size Metric | 66.50 mm |
| Piston Diameter Metric | 66.45 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Research Value | Finalized |
| Piston Diameter | 66,45 mm |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Bore - Oversize Metric | +0.50 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Piston Material | 4032 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Stroke Length | 50,00 mm |
| Bore - Oversize | +0,50 mm |
| Displacement | 172 cc |
| Bore Size | 66,50 mm |
| Model | Forged Series |
| Product Name | Piston Kit |
| Units | Kit |
| Stroke Length Metric | 50.00 mm |
