WISECO - WISECO WRIST PIN - S270
25,79incl. VAT
25,79incl. VAT

25,79incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 0.629" |
| Outside Diameter Metric | 16.00 mm |
| Length Imperial | 1.838" |
| Length Metric | 46.70 mm |
| Application | Piston |
| Outside Diameter | 16,00 mm (0,629") |
|---|---|
| Length | 46,70 mm (1.838") |
| Material | Steel Alloy |
| Product Name | Wrist Pin |
| Units | Each |
| Style | Wire Lock |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport , Street , ATV , Off-Road , Snow |
