WISECO - WISECO WRIST PIN - S288
24,91incl. VAT
24,91incl. VAT

24,91incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 0.551" |
| Outside Diameter Metric | 14.00 mm |
| Length Imperial | 1.622" |
| Length Metric | 41.20 mm |
| Application | Piston |
| Outside Diameter | 14,00 mm (0,551") |
|---|---|
| Length | 41,20 mm (1,622") |
| Material | Steel Alloy |
| Product Name | Wrist Pin |
| Units | Each |
| Style | Wire Lock |
| Riding Style | Street , Off-Road , Adventure Touring / Dual-Sport |
